Kolor Świąt

 
 
Podjadanie pysznych i jeszcze ciepłych pierników czy zapach żywej choinki, który roznosi się po całym domu – są to chwile, na które czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Istnieje jedno zdanie, które potrafi wywołać u mnie naprawdę negatywne emocje „Bo tak się robi”. Ktoś coś kiedyś zrobił, ktoś inny powtórzył, a później kolejne paręnaście osób zrobiło to samo i w taki sposób powstało słynne bo tak się robi. Tradycja tradycją, ale nie zapominajmy, że potrzebujemy w życiu zmian, czegoś co zabija rutynę. Może właśnie wprowadzanie co roku małych zmian stanie się również taką naszą małą tradycją.
 
Kolor świąt. Właśnie jakie barwy widzimy myśląc o świętach: czerwień, biel, zieleń, złoty? Może tym razem zamiast białego obrusu użyjemy czerwonego albo czerwone serwetki zamienimy na niebieskie.
 
Co roku ubieramy naszą choinkę w złoto i czerwień, to może w tym roku zagości u nas prawdziwie kolorowa choinka, która będzie cieszyła oko naszych pociech.
 
Z dniem 1 grudnia zaczynamy się głowić nad prezentami dla każdego gościa, który zasiądzie z nami w ten magiczny wieczór. A potem sami rozpakowujemy kolejny balsam, który dołączy do tego z zeszłego roku. Tak, otrzymywanie prezentów i obdarowywanie nimi jest naprawdę świetną sprawą, ale może w tym roku zamiast zakupu prezentu dla każdego, powróćmy do czasów szkolnych i w tym roku wylosujmy osobę, dla której będziemy Świętym Mikołajem.  Ustalmy kwotę, wokół której będziemy się obracać, co dodatkowo pobudzi naszą kreatywność. Małe karteczki z imionami, a tyle radości. Oczywiście nie zdradzając, kogo wylosowaliśmy będziemy mieli jeszcze więcej radości. Jeśli spędzamy wigilię tylko we dwoje, to może zamiast kupowania nowego portfela, kupmy sobie wspólny prezent?
 
 
 
 
Pamiętajmy, że to jest nasz czas i tylko od nas zależy jak będzie wyglądał i co będzie tradycją w naszym domu.